Aanbieding!

Nikon Bellows PB-6 (macrobalg) occasion

Oorspronkelijke prijs was: €249,00.Huidige prijs is: €199,00.

Op voorraad

Beschrijving

Belangrijkste kenmerken

  • Uitzonderlijk Hoge Vergrotingen: Behaal eitjes van insecten, kriebelpoten of kristalstructuren haarscherp in beeld met vergrotingsfactoren die de 1:1 ruimschoots overstijgen (afhankelijk van het gebruikte objectief tot wel 11:1 of hoger)
  • Dubbele Precisierails: Maakt een onafhankelijke verstelling van de camera, de balg-extensie en het objectief mogelijk voor ultieme scherpstelcontrole
  • Neerklapbare Vergendeling & Schaalverdeling: Voorzien van een heldere millimeter-schaalverdeling op de rails om exacte vergrotingen en reproducties te kunnen herhalen
  • Degelijke Metalen Constructie: Volledig vervaardigd uit hoogwaardig metaal en duurzame, lichtdichte balgstof; gebouwd om een leven lang mee te gaan

 

De Nikon Bellows PB-6 is een legendarisch en mechanisch meesterwerk uit de hoogtijdagen van Nikon’s analoge fotografie. Deze robuuste macrobalg is speciaal ontworpen voor fotografen die extreem dicht op hun onderwerp willen kruipen en verder willen gaan dan het standaard 1:1 (life-size) macrobereik van traditionele macrolenzen. Door de afstand tussen de lens en de camerabody traploos en uiterst nauwkeurig te vergroten via een stevige rails, kun je indrukwekkende vergrotingsfactoren behalen.

De PB-6 is gebouwd volgens de hoogste mechanische standaarden en beschikt over een dubbele precisierail. Met de fijne stelknoppen verschuif je de voor- en achterstandaard onafhankelijk van elkaar. Hiermee pas je niet alleen de vergrotingsfactor aan, maar stel je ook op de millimeter nauwkeurig scherp. Uniek aan de PB-6 is de mogelijkheid om de voorste vatting om te keren voor omgekeerde lensmontage (reverse lens mounting). Dit levert met name bij groothoekobjectieven (zoals een 28mm of 35mm) gigantische vergrotingen op met behoud van optische scherpte.

Let op bij gebruik op moderne digitale camera’s (DSLR & Nikon Z):
De Nikon PB-6 gebruikt het mechanische Nikon F-mount systeem zonder elektronische contacten.

  • Spiegelreflex (DSLR): Bij moderne digitale Nikon spiegelreflexcamera’s met een uitstekende handgreep (zoals de D7000/D800-serie) is er vaak een optionele tussenring (bijv. Nikon PK-13 of Auto Extension Ring) nodig zodat de onderkant van de cameragrip niet tegen de rails van de PB-6 stoot.
  • Nikon Z Systeemcamera’s: Op Nikon Z-camera’s gebruik je de PB-6 eenvoudig in combinatie met een FTZ / FTZ II adapter. Omdat de balg geen elektronica doorgeeft, werk je volledig in de handmatige stand (M-modus) en stel je het diafragma handmatig in via een mechanische diafragmaring op de lens (of werk je met lenzen met een fysieke diafragmaring, zoals Nikon AI/AI-S/D-lenzen).

 

Onze waardering: 8
10           Nieuw, geen gebruikssporen, evt met doos
9             Nieuwstaat, minuscule gebruikssporen
8             In zeer goede staat, lichte gebruikssporen
7             Normale staat, normale gebruikssporen
6             Duidelijke Gebruikssporen, Lichte beschadigingen die geen invloed op de foto hebben
5             Zeer gebruikt uiterlijk, kleine beschadigingen, krasjes op frontglas of lcd

Uit te proberen bij ons in de winkel.
Al onze occasions zijn volledig nagekeken en gereinigd en worden geleverd met 3 maanden garantie. Is dit niet de flitser dat je zoekt, bekijk dan onze andere advertenties!
Tevens hebben wij een groot assortiment nieuwe objectieven, neem hiervoor een kijkje op onze website FotoTuerlings.
Heb je hulp nodig bij je keuze? Bel ons even op, wij staan altijd klaar om je te helpen.

Bijgeleverde accessoires:
– Tas

Beoordelingen

Er zijn nog geen beoordelingen.

Wees de eerste om “Nikon Bellows PB-6 (macrobalg) occasion” te beoordelen